Nádherná routka, tak jak ji známe

Admin Cestopis 1 Comment

Po včerejšku jsme byli rádi, že jsme dobře dojeli, a po dopsání posledních řádků jsme oba solidně vytuhli. Dokonce ani nebyla nálada na oslavu mých narozenin. No co, zítra je přece taky den…

A byl, a parádní! Čekala nás cesta po staré dobré Route 66 z města Kingman, přes Seligman, Williams až do Flagstaffu. Tuhle trasu jsme už jednou jeli a tak jsme si ji opravdu užívali. Často jsme si nadšeně ukazovali místa, která známe (jen z druhé strany), Milan někdy dokonce i přejel do druhého pruhu, aby se dotkl silnice na stejném místě, jako předloni.

První část vede podél železnice, velkým obloukem mimo dálnici. Letos jsme sice neměli štěstí na ultradlouhý, plně naložený vlak, s kterým bychom si zahoukali, ale přecejen jsme dva menší potkali. Chladnější vítr osvěžoval, lehce vykrojené kopce barvili scenérii do temnější hnědé, ale hlavně šlo o naprosto pohodovou a bezstarostnou jízdu. Potože nebylo kam spěchat, dali jsme si ve městě Peach Springs ledové tekuté osvěžení, výtečnou bramboračku a omrkli nějaké ty nákupy.


Jakmile se oblouk zatočil do druhé půlky, hned bylo znát, že jsme polopouštní oblast opustili a přesunuli se do méně vyprahlé krajiny. Za půl hodiny nás už čekalo tak trochu ztřeštěné městečko Seligman, které bylo inspirací a předlohou pro animovaný film „Cars“. Nejen, že tu naleznete řadu dekorací z filmu, ale žijí tu také lidé, kteří byli předlohou pro jednotlivé charaktery. Protože jsme tu už také jednou byli, nelítali jsme od atrakce k atrakci, ale měli i chvilku na příjemné posezení.


Po Seligmanu následovalo město Williams, které je oblíbenou vstupní branou do Grand Canyonu. Mám pocit, že jsme si ho minule ani nestihli pořádně užít, protože nás tentokrát dokonale okouzlilo. Až jsem se divil, že si tohle opravdu krásné město moc nepamatuji. Centrum je poměrně malé, o to více jsou tak dostupná všechna krásná zákoutí, poutače, restaurace a obchůdky. Dali jsme si mexické menu a pak se vrhli na nákupy. Dá se tu najít opravdu mnoho kuriozit. Libo-li vánoční baňky Route 66?!


Z Williams se nám vůbec nechtělo, ale nakonec jsme přecejen vyrazili do cílové stanice, města Flagstaff. Cestou jsme ještě nakoukli do přírodního zooparku Bearizona, kde můžete projíždět mezi medvědy, vlky a další dravou zvěří…


A nakonec, když jsme se ubytovali, jsme si vynahradili včerejší narozeninový den. Byla neskutečně dobrá cibulačka (já fakt nevím, jak ji tady dělají, stejně dokonalou jsme jedli v Santa Fe a nikdy jsem nejedl lepší), steak Filet Mignon, který byl měkoučký jak máslo a přiťukli si drinkem na dobrou noc.


Jo a abych nezapomněl, zdravíme z vířivky! 🙂

Comments 1

Napsat komentář