Opět v Americe!

Admin Cestopis 1 Comment

Letadlo šťatně přistálo. Amerika! Los Angeles! Od chvíle, kdy jsem před dvěmi lety poprvé vstoupil na Americkou půdu, se to pro mne stalo už takřka tradicí. Ameriku jsem si zamiloval a každý rok přemýšlím, jakou záminku si najít, jen abych mohl zase letět. Takže tentokrát potřetí a určitě ne naposledy.

Dnes jsem si v letadle vzpomněl, jak jsem poprvé snil a přemýšlel, jaké to vlastně bude. Tehdy jsme se rozhodli sjet Route 66, matku všech cest, kde se svoboda snoubí s dobrodružstvím a chlapství si podává ruku se zapomenutými klučičími sny. Už si úplně nepamatuju, co jsem přesně čekal, ale jedno vím jistě. Amerika mne od té doby uchvátila. Naprosto. Svoji velikostí, dech beroucí přírodou, svobodnou atmosférou a skvělými lidmi. Miluju ty široké silnice uprostřed rušných měst, kdy nestíháte počítat jízdní pruhy a patra křižovatek. Pustiny, kdy jedete kilometry a kilometry zemí „nikoho“ a přemýšlíte, jestli vám bude stačit benzín. Miluju svěží zelené přímořské kotliny, které vám vlaze dechnou do tváří, sotva opustíte poušť. Jsem vždy ohromen národními parky plné přírodních krás až se vám zastavuje dech. Miluju lidi, kteří se téměř bez výjimky usmívají, zastavují se na kus řeči a chválí vaši angličtinu, i když víte, že jste zrovna řekli totální pitomost. Miluji toho ducha svobody, který je cítit na každém kroku. Ano, tu svobodu, tvořivost a uskutečňování amerického snu miluji asi nejvíc ze všeho.

Takže jsme opět tu, letadlo hladce dosedlo a my máme s Milanem plný zápisník plánů. Dnes se už jen pořádně prospíme a zítra nás čeká první den cesty po dvou kolech. Půjčovna motorek, přesun obsahu kufrů do motobrašen a frčíme směr Joshua Tree Park, kde zapíchneme kolíky stanu do vyprahlého písku. Založíme ohniště a jak zapadne slunce, vytáhneme foťák a budeme hledat mléčnou dráhu.

Jsme moc rádi, že jste s námi. Snad se nám podaří trochu toho amerického dobrodružství a krásy přinést až k vám! A protože budeme zítra spát „na divoko“, je možné, že budeme bez internetu a ozveme se až pozítří. Tak snad to bez nás chvíli vydržíte.

Moc zdravíme všechny z klubu Holy Eagles a také budoucí účastníky výpravy Wild West 2017!

Comments 1

Napsat komentář