Už jen dva měsíce

Admin Přípravy Leave a Comment

Naše výprava se rychle blíží a my pomalu upřesňujeme plány a chystáme se na další velké dobrodružství. Všechny základní věci jsou už vyřízeny (ESTA, letenky, pronájem motorek) a my se soutředíme už jen na detaily. Co je tedy nového?

  • Tentokrát bychom rádi natočili co nejvíce videí. GoPro kameru jsem již vloni povýšil na čtvrtou verzi a můžeme tedy natáčet v kvalitě 4K, případně zpomalovat až na 120fps. V plánu jsou také časosběrná videa, hlavně v místech, kde to opravdu stojí za to – Monument Valley, Joshua Tree park a případně i jinde, pokud budeme spát venku. Západy slunce a noční obloha stojí za to. Bereme s sebou malý stativ, přísavku na mašinu, hrudní pás pro záběry z jízdy a také časově otočný udělátko pro časosběrná videa v pohybu. Pevně doufám, že letos nebude tolik spěch a bude čas na hrátky s pohyblivými obrázky.
  • Rozhodli jsme se, že v roce 2017 uspořádáme hromadnou výpravu a proto nás čeká pečlivější mapování celé trasy, oblastí, možností v národních parcích, hotelů, restaurací a dalšího sbírání kontaktů. Tahle myšlenka nás nadchla natolik, že jsme vytvořili samostatný web a rozběhli spolupráci s přáteli v americe, aby bylo vše co nejhladší, cenově co nejpřístupnější a hromadná výprava si užila co nejvíce dobrodružství a zároveň co nejméně starostí. Velký krok pro Holy Eagles!
  • Nové triko výpravy je hotovo. Jak se vám líbí?
    ww4 zada
  • Upravili jsme itinerář cesty a to především s ohledem na část cesty pohořím Sierra Nevada. Zdálo se nám škoda nezkusit projet z Yosemite nahoru až k Lake Tahoe. Jezero je sice klasický turisitcký „ráj“, který úplně nutně vidět nemusíme, ale nám jde především o tu neskutečně krásnou cestu pohořím. Další úpravy jsme udělali v zastávkách. U Monument Valley jsme se rozhodli přespat přímo na místě (Hotel View) a stejně tak v Zion National Park. Protože jde o hodně atraktivní místa, nezbylo než provést včasné rezervace. Jde to sice trochu proti filozofii „ride and free“, ale tyhle dvě místa za to stojí. Mírné úpravy jsou i na cestě k Joshua Tree Parku (San Bernardinský les) a mezi Zion NP a Las Vegas (Valley of Fire SP). Důkladným průzkumem jsme také objevili řadu dalších míst, které nesmíme minout (Bodie a jejich zlatokopecké mrtvé město, Tulomne Meadows, West Fork Carson River a další…). Pokud bude nutné přespat o jednu noc po cestě navíc, nedá se nic dělat. Holt si užijeme LA o jeden den méně.obr
  • Rozhodli jsme se zkusit pár nocí „pod širákem“. Napevno počítáme s Joshua Tree parkem, kde jsou skvělá kempoviště ve stylu, kdo dřív přijde, ten dřív lehne. Jedinou malou obavu máme z noční létající, vyjící a plazivé havěti. Pokud to půjde a bude se nám to líbit, zkusili bychom to i jinde. S tím souvisí starost o to, kde sehnat nějaké topivo (v parcích se nesmí spalovat místní dřevo, což je jasné). Čeští zálesáci se ale nikde neztratí. Přinejhorším to jistí místní supermarkety a balení dřevěného uhlí 😀 Neee, nic jsem neřekl 🙂
  • Na cestu se připravujeme také po technické stránce. Letos si i Milan vezme nabíjecí baterii, abychom měli helmy i mobily stále „pod proudem“. Vloni se to ukázalo jako velmi praktické. Stahujeme mapy do mobilů a já si pro jistotu dělám detailní výseky cesty v JPG. Já zvažuji pořízení nového kvalitního širokoúhlého objektivu. Letos navíc bereme válce (či jiné vaky) a gumicuky, abychom měli kam dát věci.

Joo a ještě jedna novinka! Letenky jsme tentokrát chytli za výborný ceny. Aktuálně je jedna už o 6 tisíc dražší. Někdy se zadaří a člověk z toho má pak radost 🙂 Takže se těšíme, čas se krátí!

Napsat komentář