Z vesela do údolí smrti

Admin Cestopis Leave a Comment

Dnes nás čekala poslední pouštní lokace a to ta nejnáročnější. Tipovali jsme, jestli překonáme rekord 114 stupňů Fahrenheita nebo ne. Překvapivě, tak hrozné to zas nebylo. Po cestě z Las Vegas jsme si za denního světla prohlíželi zajímavé hotely (Eiffelovu věž, sochu Svobody, pyramidu se sfingou) a teplota se pohybovala kolem příjemných 85 F.


Cestou k údolí smrti, to už tak příjemné nebylo, ale většinou jsme se pohybovali kolem 105 F, což se ještě dalo vydržet. Údolí smrti je opravdu víceméně holá pláň, kde i pouštní keře rostou sporadicky. Objevily se písečné duny, solné pláně a z živočichů jen pár černých ptáků. Po cestě jsou také dvě tři oázy, včetně benzinek a občerstvení, takže místa k přežití v případě nouze existují.


Největší zážitek jsme měli po vystoupání do hor, kde se najednou za obrovského rachotu, přímo prostředkem kaňonu, prohnala stíhačka F-16. Bylo to přesně jak v Hvězdných válkách, naklápěl se aby nenarazil do skal a my jen koukali s otevřenou pusou. Trvalo to však příliš krátce, abychom stihli zapnout foťáky…

Městečko Lone Pine, naše dnešní cílová stanice, leží na úpatí hor, a přijíždět k těm zasněženým horám v dáli byl opravdu občerstvující pohled!


Tak a zítra už vzhůru k pohoří Sierra Nevada. Nutně se potřebujeme schladit!

Napsat komentář